Smartphone winners list
STATE : ANDAMAN AND NICOBAR ISLANDS
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Sijo - Portblair
STATE : ANDHRA PRADESH
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Veera Narayana Kesenakuru (12) - I Polavaram East Godavari
2 M.Krishna Yelamanchili Census Town(27) (T) Visakhapatnam
3 Y.Srinu Chinamerangi(4) - Jiyyammavalasa Vizianagaram
4 Srinuvasrao Kasarapadu Prakasam
5 Subbarao P.Ankapampalem(2) - Jeelugumilli West Godavari
6 Gopi Borravaripalem Guntur
7 Veerabhadra Rao Samalkota East Godavari
8 K.Ashok Tamirisa(4) - Nandivada Krishna
9 Kanaka Rajeswari Thurpupalem West Godavari
10 Anjali Budampallikaloni Nellore
11 Styatejaswi Lalacheruvu East Godavari
12 Padmavathi Thotacherla Krishna
13 P.Anushurya Sriharipuram Visakhapatnam
14 J Laxmi Bobbili Municipality(57) (T) Vizianagaram
15 Janibhagam Gurajala Guntur
16 Ramadevi Narapareddypalle Prakasam
17 P Rohini Pathapatnam(15) (T) Srikakulam
18 Divakar - Anantapur
19 Pradeep Bolisetty - Kadapa
20 Syed Mahammadbasha - Malakapuram
21 Mulla Hussain Vali - Banaganapalle
22 S Mohammad Ghouse - Madanapalli
23 Lavanya - Naidupeta
24 Sai Pradeep A - Chittoor
25 Syed Mahammadbasha - Hindupur
26 M.Chandra Sekhar - Kurnool
27 Mulla Hussain Vali - Nandyal
28 A. Sukanya Reddy - Rajampet
29 Ch Taja Sri - Tirupati
STATE : Arunachal Pradesh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Mohibul Hassan Changlang Changlang
STATE : Assam
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Maslie Mudin Bilaspara Dhubri
2 S. Phukan - Dibrugarh
3 Ohidul Islam - Nagaon
4 Anowara Begam Laskar - Hailakandi
5 Mumtaz Begam - Nagaon
6 Tammmanna Pravin Barkhola Cachar
7 Purnima Burhwa Milanpur Sonitpur
8 Pranita Hazarika Kadamtola(2) - Barama Baksa
9 Sikhamani Deka - Majuli
10 Sabita Dune Mangaldoi Gaon Darrang
11 Sasin Terana Baithalangso Karbi Anglong
12 Lakxi Ram Das No.1 Kulhati(6) - Hajo Kamrup
13 Kokgan Payang Amguri Sivasagar
STATE : Bihar
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Krishana Vill. Gadwa Katauna Jamui Nagar Parishad(87) (T) Jamui
2 Manju Devi Ganga Sarai(7) - Barahiya Lakhisarai
3 Rinku Devi Gamharia Supaul
4 Mala Devi Kanghusari Paschim Champaran
5 Parmeshvari Devi Budnagra Muzaffarpur
6 Nisha Kumari Giriyak Nalanda
7 Rupali Kumari Akbarpur Nawada
8 Lalsha Devi Suribelwa Purvi Champaran
9 Johi Khaton Sherpur(33) - Maner Patna
10 Punam Devi Sonwan G.P.(10) - Patna Rural Patna
11 Rubi Devi Mohniya Purnia
12 Shanti Devi Seriyat Pur Purvi Champaran
13 Rita Devi Barheta Samastipur
14 Lalpari Davi Garkha(10) - Garkha Saran
15 Salma Shibpur Rohtas
16 Gangotri Devi(Prem Prasad) Siswa Mangal Purvi Champaran
17 Rangila Devi Mursand(14) - Runisaidpur Sitamarhi
18 Mamta Davi Darahunda Siwan
19 Samina Khatun Lakhmipur Maheshpatti Deal(12) - Ujiarpur Samastipur
20 Rinku Devi Rampur Fulbariya B Layan Muzaffarpur
21 Md Matiur Rahman Sisauna(13) - Jokihat Araria
22 Shivam Kumar Jalpura(13) - Koilwar Bhojpur
23 Bindswarisarma Andipurnaktly Banka
24 Vinay Kumar Bainodpur Begusarai
25 Dr Md Jahagir Barari Bhagalpur
26 Dadanpaswan Churampur Buxar
27 Sital Yadav Pakri Darbhanga
28 Dgaranjay Kumar Gaya (M Corp.) - Ward No.2(15) - Gaya Gaya
29 Ramakbal Lalganj Nagar Panchayat(37) (T) Vaishali
30 Devendra Yadav Dihuri(7) - Atri Gaya
31 Ramsevak Thakur Kemankoti Madhubani
32 Anand Kumar Moh_Sonpura Ward No _6 Aurangabad
33 Manish Kumar Sah Kadwa(7) - Kadwa Katihar
34 Rajswathkur Ladgon Khagaria
35 Nirmal Kumar Nirala Bahadurganj Nagar Panchayat(37) ( Kishanganj
36 Prabhakar Bharrahi Bazar Madhepura
37 Dinesh Kr Jha Bilauli Madhubani
STATE : Chandigarh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Jitendar Kumar Mishra - Chandigarh
STATE : chhattisgarh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Gopaldhar - Kondagaon
2 Yogesh Joshi Mungeli Mungeli
3 Jayant Humne Bhilai Durg
4 Kanta Parasad Dewri(1) - Sakti Janggir-Champa
5 Umesh Kumar Sahu Balod Balod
6 Premprakash Urav Udalkachar Koria
7 Phoolbai Nishad Maouhapali (1) - Kharsia Raigarh
8 Priyanka Chanrakar Bagoud(3) - Kurud Dhamtari
9 Lirti Chouhan Raipur Raipur
10 Usa Bai Gathula Rajnandgaon
11 Samuliya Singh Devipur(2) - Surajpur Surajpur
STATE : Dadra and Nagar Haveli
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Jayanti - Dadar & Nagar Haveli
STATE : Daman and Diu
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Daksheshkumar S. Bhandari - Daman And Diu
STATE : Goa
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Amta Uaz - South Goa
2 Kanchan Kanjjo - North Goa
STATE : Gujarat
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Bhuvana Palojiya Pachod Junagadh
2 Girish Bhai Mahendikuva Ahmedabad
3 Ramesh Bhai Galabhai Dharmaj Anand
4 Arvind Bhai Tatam Botad
5 Vaghela Anilbhai Ghuma Ahmedabad
6 Kartik Kachchhi Jamnagar Jamnagar
7 Miraben Palanpur Patiya Surat
8 Majulaben Raju Chotila Surendra Nagar
9 Soniben Ramjibhai Bhil Meghpar (Borichi) Kuchchh
10 Kapila Ben Kamod Ahmedabad
11 Himani Prajapati Kahoda Mahesana
12 Dharmistha Patel Vankal Navsari
13 Jasodaben Parmar Tuwa Panchmahal
14 Ramaji Sagramji Kahrech Chekhla Banaskantha
15 Gavri Ben Vamja Lajai Morbi
16 Bakiben Dantral Sabarkantha
17 Chandrika Ben G Kandoi Fatepura Vadodara
18 Shantaben Pavar Ahwa Dang
19 Jasuji Solanki Dabhoda Gandhinagar
20 Ghemshyambhai Mendanker Kunkavav Moti Amreli
21 Choudhri Pareah Bhai Nargarh Banaskantha
22 Vasava Bhavesh Kumar A. Bharuch Bharuch
23 Sudipkumar Tolvi Khodia Chhota Udaipur
24 Valad Harish Kumar Dahod Dahod
25 Rayshing Bhai Vala Kadodara Gir Somnath
STATE : Haryana
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Mukand Aryal Ambala Ambala
2 Bijendra Bilawal(3) - Badhra Bhiwani
3 Mo. Maruk S Faridabad Faridabad
4 Bhawna Karnal Karnal
5 Jyoti Devi Pundri Kaithal
6 Upasana Rohtak Rohtak
7 Bimla Devi Balasar(6) - Rania Sirsa
8 Muskan Sonipat Sonipat
9 Premprkash Bawani Khera Municipal Committee(20) (T) Bhiwani
STATE : Himachal Pradesh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Gita Devi - Mandi
2 Soni Mundla Kangra
3 Kamlesh Rana - Shimla
STATE : Jammu & Kashmir
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Prince Anayat Mullah - Jammu
2 Pranav Sharma - Udhampur
3 Mir.Hanan - Srinagar
4 Insha Yaquoob Sheikh - Qazigund
5 Wajid Noorani - Anantnag
6 Insha Yaquoob Sheikh - Baramulla
STATE : Jharkhand
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Susma Debi /Suneel Barkatha North(12) - Barkatha Hazaribagh
2 Shivani Kumari Simdega Simdega
3 Lalita Kumari Adar(2) - Ghaghra Gumla
4 Asha Devi Chianki(9) - Medininagar Palamu
5 Radha Kumari Sahibganj Sahebganj
6 Kavita Devi Saher(3) - Nagri Ranchi
7 Pratibha Sharma Chaibasa Pashchimi Singhbhum
8 Prem Prakash Yadav Sinjo(3) - Manika Latehar
9 Ranveer Kumar Bokaro Bokaro
10 Lakhindra Kol Bhaturiya(2) - Ramgarh Dumka
11 Ashok Saw Bandhargupi Giridih
12 Dilip Kumar Godda Godda
13 Shrawan Kumar Mahato Ramgarh Ramgarh
14 Vijay Lal Siriwastav Jamshedpur (Na) - Ward No.40(4) - Jamshedpur East Singhbhum
STATE : Karnataka
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Ventaranappa - Bangalore Rural
2 Rajesh Patram Kokkada Dakshina Kannada
3 Ningamma - Yadgir
4 Karbasamma Thayi Gangamma - Davangere
5 Mabubi Buddavawar Shinganahalli Dharwad
6 Mallamma - Gulbarga
7 Vanjasvhi Monjap Hasugavalli Hassan
8 Magalla Nagenhalli Haveri
9 Sunitha R Kolar Kolar
10 Piramma Belligunur Raichur
11 Paravathamma - Mandya
12 Rupkmini Jayanagar Mysore
13 Salma Nethaginehottel Shimoga
14 Shuba - Tamkur
15 Manjula Kumbashi Udupi
16 Laxami Mahadev Devadiga - Uttara Kannada
17 Shankar B Dhivte - Baglakot
18 Rakesh - B.B.M.P(Central)
19 Nagaraj Mallasandra Bangalore Urban
20 Laxmikanth Banagahalli Ramanagaram
21 Udaykumar Bilikahalli B.B.M.P(South)
22 Kalil E Sannadi - Belguam
23 Ranghnath - Bellary
24 Bhimarav Madarikar Chatta Wadi Bidar
25 Basvaraj Salotgi Bijapur
26 Nandagopal Terakanambi Chamarajnagar
27 Santoesh Power - Belguam
STATE : Kerala
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Tahira Tahiramanzil Kozhikode
2 Ammini Sathakrisnan Ayyaparabil Malappuram
3 Indhu Indu House Kollam
4 Sreekhala Kongad-I(24) - Palakkad Palakkad
5 Shubhi Mundakayam Kottayam
6 Bashir Wikekadava Palakkad
7 Sobhana Snakhethisiem Thiruvananthapuram
8 Vasantha Mullassery(33) - Mullassery Thrissur
9 Sameera Mn House Kozhikode
10 Safi Matheal Kalpetta Wayanad
11 Vijil Thazhava(72) - Ochira Kollam
12 Basheer Vallathol Nagar(42) - Pazhayannnur Thrissur
13 Anilkumar Edava(34) - Varkkala Thiruvananthapuram
14 Jibin Kalady(34) - Angamaly Ernakulam
15 Sandeep Ayyahi Paramdil Ernakulam
16 Sandhosh Pk Kumaramangalam(34) - Thodupuzha Idukki
17 Dhanesh Muzhapilangadi Kannur
18 Sudhakaran Maikai Kasaragod
19 Saju Pall Thekkthk Kollam
20 Benny Varkey Ammenchery Kottayam
STATE : Madhya Pradesh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Amarawati Devi Umariya Rewa
2 Irfan Khan Bhopal Bhopal
3 Netram Adiwasi Dogra Shivpuri
4 Kamal Singh Sarathe Raikhedi Hoshangabad
5 Arvind Sahnan Jabalpur Jabalpur
6 Girjasankar Banda Katni
7 Omprkassukls Rohaniya Katni
8 Arti Kol Maihar Ward No 3 Satna
9 Deba Bran Bai Rajput Baijapura(2) - Khargone Khargone
10 Suman Bairagi Mohgaon Mal Mandla
11 Yashoda Rathor Piploda Ratlam
12 Guddi Sharma Ganjrampur (5) - Morena Morena
13 Ayodhya Bai Bhil Sultaniya Rajgarh
14 Shilabhanpuriya Kardawad Kalan(Badi)(6) - Jhabua Jhabua
15 Kusumrani Aherwar Khamkuwa Sagar
16 Munni Bai Semra Shahdol
17 Jurun Nisha Kasar Singrauli
18 Meera Aherwar Bharatpura Chhatarapur
19 Rupa Namdev. Ajay Ujjain (M Corp.) - Ward No.2 Ujjain
20 Umesh Uikey Bhoma Seoni
21 Anil Temni Betul
22 Jahendra Singh Seguwan Datia
23 Abhinav Shruvansi Chhindwara Chhindwara
24 Mahendra Singh Khajri Damoh
25 Prusutam Ratodh Patadi Dewas
26 Prabhu More Dhar Dhar
27 Raju Mahur Nonki Saray Gwalior
28 Jitendar Saraya Jabran Colony Indore
29 Hukum Chand Birla Sanawad Khargone
STATE : Maharashtra
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Zubeda Shaikh Ward-78 Mumbai Suburban
2 Chadrakanth Barathsing Vasath Kolhapur
3 Shatrughna Ghevade Ward-214 Mumbai City
4 Pralhad Shivaji Bankari Kamba (5) - Kalyan Thane
5 Jydip Vasai Palghar
6 Avida Kale Ward-156 Mumbai Suburban
7 Kavitha Gupta Ward-139 Mumbai Suburban
8 Pravina Koli Ward-155 Mumbai Suburban
9 Meena Mahato Zingabai Takle Nagpur
10 Vimal Muralidhar Bhalerao Bondhar Nanded
11 Sunanda Chitte Shashtri Nagar Nandurabar
12 Mehek Shaikh Khadkali Nashik
13 Sunita Dhore Shirala Osmanabad
14 Sumti Bai Gangaram Gangakhed Parbhani
15 Sumitra Ranpise Arandavana Pune
16 Suvarna Suresh Pedanekar Vadavali (4) - Shriwardhan Raigad
17 Usha Kariye Khumari Nagpur
18 Reshama Ravindra Pawat Pophali (3) - Chiplun Ratnagiri
19 Tina Jawale Bhalod (8) - Yawal Jalgaon
20 Shindhutai S.Shinde Nagaj (5) - Kawathe Mahankal Sangli
21 Chaya Wagh Kumthe (36) - Koregaon Satara
22 Savita Gunzal Gunjalwadi (11) - Sangamner Ahmednagar
23 Rupali Vikas-Ranjani Ranjani (4) - Ambegaon Pune
24 Mayuri Sidheshwar Wagaj Shetphal (5) - Mohol Solapur
25 Jayashree Kamble Vasant Vihar Thane
26 Kanchan Kambale Amla Vishveshwar (4) - Chandur Rly Amaravati
27 Gitanjali Lonare Tukai Nagar Washim
28 Ramesh Gavle Digras (7) - Rahuri Ahmednagar
29 Gajanan Janroa Langote Ridhora (3) - Balapur Akola
30 Vijay Patil Gopal Nagar Amaravati
31 Umesh Velenjakar Khandala (11) - Vaijapur Aurangabad
32 Amol Mahadev Rankhamb Gotandi (4) - Indapur Pune
33 Santosh Dnyanoba Khade Adas Beed
34 Pramod Thakur Hirdamali (2) - Goregaon Gondiya
35 Gajanan Kishan Ambadkar Sungoan Jalgoan Buldhana
36 Amol Sidharam Burande Manora (2) - Ballarpur Chandrapur
37 Tatyabhau Shevale Chaugaon (4) - Baglan Nashik
38 Yogesh Chauthe Khadak Malegaon Nashik
39 Amol Kotgal (3) - Gadchiroli Gadchiroli
40 Sankar Bachane Inghali Kolhapur
41 Shrihari Giri Palasgaon Hingoli
42 Aurmila Pawar Badiram Nagar Jalgaon
43 Janardan Dharmaji Sarode Dongargaon (7) - Sillod Aurangabad
44 Ganesh Sonone Shidatha Ngar Thane
45 Vijay Patil Malegaon Nanded
46 Mahesh Ramchandra Mengade Salase Solapur
47 Suraj Patil Adarsh Nagar Mumbai Suburban
STATE : Manipur
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Jeterson Namram Sagolband Imphal West
2 Sh Ashalata Devi Sugunu Chandel
STATE : Meghalaya
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Habib Khan Shillong East Khasi Hills(Shillong)
2 Hina Chadra - West Garo Hills
STATE : Nagaland
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Asola - Mokokchung
STATE : Odisha
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Rajesh Patnayak Bhadrak Bhadrak
2 Lilima Phulabani Kandhamal
3 Kanchana Muduli Bhartipur Puri
4 Ramani Sahu Palam(2) - Narla Kalahandi
5 S.P.Rana Kendrapara Kendrapara
6 Puspanjali Mahadeijoda Kendujhar
7 Kulmati Jani - Koraput
8 Aranapurna Rout - Mayurbhanj
9 Lakshmi - Koraput
10 Ugrasemgar Naik Ashapali (6) - Sambaplur Sambalpur
11 Ranjita Nayak Sundergarh Sundergarh
12 Arun Kumar Sahu Polasara Notified Area Committee(23) (T) Ganjam
13 Bikash Pradhan Aghirapada(2) - Oupada Balasore
14 Benudhar Mallik Bundia Census Town(4) (T) Jharsuguda
15 Babu Behera Haladiapadar Ganjam
16 Alekh Chandra Ar Ward No.Xxix(13) Khurda
17 Jotish Behera Kusanga(3) - Loisingha Balangir
18 Chandramani Maharana Bagei Cuttack
19 Pancha Pradhan Baliposi Angul
20 Sujit Kumar Sadangi Pankapal(2) - Kujang Jagatsinghpur
21 Ranjit Mahari Singhapur(5) - Binjharpur Jajpur
STATE : Puducherry
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Elumalia Konerrelkuppam Puducherry
STATE : Punjab
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Madhan Lal Chainpura Basti Jaitu Faridkot
2 Meenu Sharma Dalut Purra Jalandhar
3 Gurpreet Kaur Wad No 4 Ludhiana
4 Kulverkur Vohma Gurdaspur
5 Sukhwinder Kaur Mehta Pind Amritsar
6 Jaspal Kaur Kmaspur Patiala
7 Karmjit Kaur Chhiniwal Kalan(5) - Mehal Kalan Barnala
8 Sham Kumar Hathi Gate Amritsar
9 Karan Verma Mundi, Kharar Shahibzada Ajit Singh Nagar
10 Bitu Lehra Mohabat(10) - Nathana Bathinda
11 Nrendrasingh Begowal(3) - Doraha Ludhiana
12 Rajpal Singh Kotli Sangri Sri Muktsar Sahib
13 Goldi Hardo Bathwala(5) - Gurdaspur Gurdaspur
STATE : Rajasthan
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Gita Kumari Jalore Jalore
2 Nandu Sharma Girdhar Pura Jhalawar
3 Seema Kumbhalgarh Rajsamand
4 Mahaveer Gurjar Raila Bhilwara
5 Ramu Lunkaransar Bikaner
6 Meera Devi Karauli Karauli
7 Menha Lodha Kota Kota
8 Meena Kumari Shadukhurd Jhunjhunu
9 Shanti Ji Chacha Jaisalmer
10 Kishni Devi Parbatsar Nagaur
11 Saroj - Pali
12 Madhubala Devi - Sikar
13 Monika Verma Ahmadnagar Hasanpura Tonk
14 Gahtri Movahi Dungarpur
15 Ram Dev - Ajmer
16 Sunil Kumar Udarajput - Alwar
17 Mohammad Husen - Banswara
18 Mahendra Singh Maliyo Ka Bash Barmer
19 Rangila - Bharatpur
20 Vinod Kumar Bunkar Kapasan Chittorgarh
21 Abdul Rhman - Churu
22 Lalu - Dausa
23 Vijay Pal Sardarshahar Ganganagar
24 Ramesh Saini Moti Dungru Road Jaipur
25 Laduram - Jaipur
STATE : Sikkim
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Laraib Akhtar Jorethang South Sikkim
STATE : Tamil Nadu
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Thamim Laksmi Nagar Chennai
2 Kanman Sumbur Tiruvannamalai
3 Nagaraj Jayankondam Ariyalur
4 G.Ashok Panrutti Cuddalore
5 Abishek Dharmapuri Dharmapuri
6 Murugan Uttaguli Erode
7 Muniayan N Kothalur Villupuram
8 P.Badkaran Killiyoor Kanniyakumari
9 Pothum Ponna Palayam Dindigul
10 Rasu Kathiri Palli Krishnagiri
11 Sathish Madurai (M Corp.) Ward No.45(12) Madurai
12 Karthik Manalm Edu Keelv Nagapattinam
13 Kannappan A Ariyahandam Pari Namakkal
14 Saraswati Melakual Theru Tiruchirappalli
15 Jayalakshmi Vedpatti Coimbatore
16 M.Muthurathinam Mudhukulathur Ramanathapuram
17 Saisiruna Andhoni Puram Salem
18 Kalisvari Vasudevanallur Tirunelveli
19 Padma Meluvallur Thanjavur
20 Murugan Boovalabedu Thiruvallur
21 P.Vaswai Thoothukudi Thoothukkudi
22 Sumathi Vadanel Nagar Tiruchirappalli
23 K Valli Xammar Phasalur Coloni Erode
24 Rajakumari Elathur(3) - Kalasapakkam Tiruvannamalai
25 Ganagavalli Sivaganga Sivaganga
26 A. Nailabakkam I A F Road Kancheepuram
27 Janaki Valandur(5) - Chellampatti Madurai
28 Srivalli Karamanur Tirunelveli
29 Valar Mathi Devinagar Vellore
30 Suguna Vikravandi(10) (T) Villupuram
31 Muthulakshmi Pazhayaptty Virdhunagar
32 Aswin Punganur(5) - Thimiri Vellore
33 V.Balaji Kedlather Chennai
34 Golanchi Panangal Park Chennai
35 Neel Kandan Raparajan Road Coimbatore
36 Sivakumar Thomiyarpuram Dindigul
37 Sathish Thirumangalam(4) - Sriperumbudur Kancheepuram
38 G Jagadesh Thrikka Daiyur Nagapattinam
STATE : Telengana
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Shikrahamath Devan Devdi(4) - Hyderabad (M Corp.) Hyderabad
2 G.Madhu Sankesa Mahabubabad
3 K Yoginath Mahbubnagarr Mahbubnagar
4 N.Rasamma Gadwal Jogulamba
5 Mallashwary Godavrikani Peddapalli
6 Verra Mani Peddagottimukkla(3) - Shivampet Medak
7 E Vinoda Balamla (5) - Suryapet Suryapet
8 Laxmi - Nizammabad
9 Saritha Patel Nagar(5) - Hyderabad (M Corp.) Hyderabad
10 Resma Rayaparthi(7) (T) Jangaon
11 Vijayalaxmi Ranjol Sangareddy
12 Rajareddy Chityal Nirmal
13 Prasad Wadlakonda (4) - Jangaon Jangaon
14 Sreenivas Roopkhanpet Vikarabad
15 Arjun Sircilla Municipality(83) (T) Rajanna Sircilla
16 B.Ravi Karukonda(3) - Kothagudem Bhadradri
17 Md. Athik Bollaram Medchal
STATE : Tripura
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Namita Sarma Golahati Sipahijala
2 Rajdeep Dey - Unakoti
STATE : Uttar Pradesh
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Sunita Devi Nagla Vijan Hathras
2 Pooja Devi Madhaugarh Jalaun
3 Pupsadevi Badora Jhansi
4 Madhu Jasala(8) - Kandhla Shamli
5 Sgeeta Amdahi(10) - Belsar Gonda
6 Renu Sonker C/O Raju Sonker Juhi Rattu Purwa Kanpur Nagar
7 Guddi Devi Nauranga Bad(7) - Nighasan Lakhimpur
8 Kiran Raw Pagra Hata Kushinagar
9 Suseela Devi Karuee(5) - Matinganj Azamgarh
10 Sakuntala Narahi Bazar Lucknow
11 Jyoti Maurya Subhaspur Jaunpur
12 Anjani Bardar(5) - Dhani Maharajganj
13 Sunita Yadav Mainpuri Mainpuri
14 Sheela Akbarpur(6) - Chaumuhan Mathura
15 Sasi Anwarpur(5) - Hapur Hapur
16 Ruchi Singh Mirzapur Mirzapur
17 Veena Kakawan(7) - Kakwan Kanpur Nagar
18 Nihaa Malvenagar Moradabad
19 Babli Hariksan Dhampur (Npp)(34) (T) Bijnor
20 Kamlesh Devi Mathena Pilibhit
21 Afsana Ajhara Pratapgarh
22 Mosam Devi Piki(4) - Punwaraka Saharanpur
23 Sobha Devi Sohanpur(10) - Bankata Deoria
24 Sima Devi Roja Moradabad
25 Shidunisha Aurangabad(2) - Baghauli Sant Kabir Nagar
26 Khtun Begam/Naveen Chinaur(4) Shahjahanpur
27 Shyra Babupur Sitapur
28 Puspa Haripur Sultanpur
29 Sakshi Savita Unnao Unnao
30 Suman Devi Kammacha Varanasi
31 Jatin Sharma Sikandara,Agra Agra
32 Bulan Pathak Gaushala Kanpur Nagar
33 Tuhiram Khandeha(6) - Tappal Aligarh
34 Rajesh Prajapti Nandan Talab Anshik(2) - Allahabad South Allahabad
35 Ram Visal Tiwari Benama Faizabad
36 Dev Narayan Gulabganjh Amethi
37 Gayasuddin Gangwar(3) - Hasanpur Amroha
38 Radhesham Alampur Bareilly
39 Ravinder Yadav Pitambarpur Azamgarh
40 Subhas Chand Sarurpur Kalah Baghpat
41 Aditiyyanarayansingh Bariya(30) - Bairia Ballia
42 Ramchand Hardoulee(13) - Baberu Banda
43 Ramraj Kashyap Mundera Bazar (Np)(14) Gorakhpur
44 Akash Gupta Satyapremi Nagar Barabanki
45 Ompirkahs Bhojipura Bareilly
46 Hridaynarayan Pandey Dashkulawa Basti
47 Aadesh Dhiman Falaoda Muzaffarnagar
48 Mintu Saini Bhusti Wada Bulandshahr
49 Suresh Kumar Sharma Chansi Mourya Chandauli
50 Raj Kumar Nayatola Pathaedeva Deoria
51 Narendra Singh Harkishan Pur Sitapur
52 Anil Kumar Lotav Sonkhar Siddharthnagar
53 Viney Kumar Jagatpur(4) - Ajitmal Auraiya
54 Jitendra Kurau Badaun
55 Ashok Kumar Harabasari Bahraich
56 Knhiya Lal Mishra Gyanpur Sant Ravidas Nagar(Badohi)
57 Shevank Kumar Kasganj Kasganj
58 Mohd. Rijai Khan Saraiya Farrukhabad
59 Vikram Kapoor Fatehpur Fatehpur
60 Ganesh Nagal Agra
61 Azhar Firozabad Firozabad
62 Veermani Kherli Hafizpur (Ct)(4) Gautam Buddha Nagar
63 Pyare Lal Varma Jangipur Ghazipur
64 Tripurari Dixit Doharighat Mau
65 Kaman Hussain Sistipur Gonda
66 Virendra Fathaipur Gorakhpur
67 Shivram Khaju Rahrn(18) - Sursa Hardoi
68 Kiran W/O Kaluu Jaypal Pur Jaunpur
69 Sapna Akbar Pur Kannauj
70 Rani . Anuj Kumar Tewa(6) - Manjhanpur Kaushambi
71 Anita Pal Dharmawat Kheda Lucknow
72 Urmila Dulehra Chauhan(5) - Daurala Meerut
73 Uajmeena Uapar Pur Niva Allahabad
74 Sobha Porae(3) Rae Bareli
75 Karamjeet Kaur Rampur Rampur
76 Sunita Sehadpur Chandauli
77 Geeta Devi Ganouriya Balrampur
STATE : Uttarakhand
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Sulena Mtyla Pauri Garhwal
2 Kamlesh Dhakia Gulabo(2) - Kashipur Udhamsingh Nagar
3 Bendu Chamiyala May Kangra(3) - Bhilangana Tehri Garhwal
4 Manoj Agrwal Syaldey (T) Almora
5 Bijendra Singh Rana Bispit Colony Dehradun
STATE : West Bengal
SR.NO NAME VILLAGE DISTRICT
1 Dinunatha Malik - Hooghly
2 Muntu Karmarkar - North 24 Parganas
3 Tajel S.K - Birbhum
4 Gobinda Mondal - North 24 Parganas
5 Arun Das Raj Hat Hooghly
6 Sumita Naskar - Howrah
7 Mamtaj Bibi Sitakundu(11) - Baruipur South 24 Parganas
8 Shya Nour(Bibi) - Murshidabad
9 Arpita Ghosh - Nadia
10 Mita Das - Purba Medinipur
11 Lalita Mondal - Murshidabad
12 Manju Adhikari - Uttar Dinajpur
13 Tripti Ray - Nadia
14 Spandan Ganguli - Howrah
15 Basanti Sorkar - Jalpaiguri
16 Parbin Bagum - Paschim Medinipur
17 Dipali Biswas Taldi(14) - Canning-I South 24 Parganas
18 Chandana Das - Purba Medinipur
19 Sipi Saha - Murshidabad
20 Nimai Saha - Maldah
21 Anara Bibi Narayanpur(12) - Namkhana South 24 Parganas
22 Abida Bibi - Purulia
23 Lakhi Mazi Mondal - Hooghly
24 Anupuma Das Shantipur(11) - Sahid Matangini Purba Medinipur
25 Ganshu Munda Godam Len Jalpaiguri
26 Sorkat Sk - Murshidabad
27 Sukhdeep Pal - Dakshin Dinajpur
28 Ali Ullah Mondal Kathdanga(7) - Haringhata Nadia
29 Raysuuddin - Bankura
30 Dulal Bala Samudragar(13) - Purbasthali-I Bardhaman
31 Ram Sain - North 24 Parganas
32 Chandan Dalui Gopalbera(3) - Khandaghosh Bardhaman
33 Habukrishna Das Mangalkot(12) - Mangolkote Bardhaman
34 Sekh Amanat Ali Saktigar(17) - Burdwan Bardhaman
35 Sanjay Das Bysguri Cooch Behar
36 Sanjay Kumar Saha - Darjeeling
37 Rijaul Sk Kanyanagar Census Town(11) (T) South 24 Parganas
38 Srimanta Kumar Shoo Panskura 1No Gp Purba Medinipur
39 Payel Dey - Kolkata Uttar
40 Puja Narkar - Kolkata Dakshin
41 Puja Narkar - Kolkata Dakshin